čas revize  
  revision time
zeit zur revision  

 
 

25/5 – 9/6/2018

DIVADLO | Jiří Havelka: Elity

Pátek / 25. 05. 2018
Mahenovo divadlo, Malinovského nám. 1

Původní divadelní hra Jiřího Havelky, napsaná pro Slovenské národní divadlo, těží z archivních záznamů StB. Na půdorysu hlášení někdejších agentů o činnosti svých spolupracovníků se zamýšlí nad podstatou moci, vládnutí a procesem přechodu z jednoho režimu do druhého. Snaží se podat psychologický portrét lidí, kteří se po roce 1989 díky svému předrevolučnímu postavení, přístupu k informacím, ale i svému vzdělání a znalosti jazyků dokázali jako první zorientovat v novém zřízení a dnes tak mohou působit ve vysokých společenských funkcích. V jakých institucích se formovalo jejich myšlení? A jaký je jejich morální profil či politické přesvědčení?

 

Režie: Jiří Havelka

Hrají: Richard Stanke, Dano Heriban, Alexander Bárta, Emil Horváth, Ľubomír Paulovič, Táňa Pauhofová, Emília Vášáryová a další

Představení se koná ve spolupráci s Národním divadlem Brno v rámci Divadelního světa Brno. Více informací včetně ceny vstupného naleznete na stránkách www.ndb.cz.

Pořad doprovází debata Ústavu pro studium totalitních režimů, která se uskuteční v pondělí 28/5/2018 od 19:00 v kulturním prostoru PRAHA.