čas revize  
  revision time
zeit zur revision  

 
 

25/5 – 9/6/2018

Desítky umělců se hlásí do našeho rezidenčního programu

Na rezidenční pobyty v rámci Meeting Brno 2017, jež nabízíme společně s Domem umění města Brna, se přihlásilo přes sedmdesát zahraničních umělců.

Od letošního roku bude festival Meeting Brno každoročně hostit tři rezidentní umělce - spisovatele, výtvarníka a herce - kteří svými nezaujatými pohledy a uměleckými prostředky přispějí k diskusi hlavních festivalových témat. Vzhledem k tomu, že se festival Meeting Brno stal partnerem oslav Česko-německého jara, zveme letos ve spolupráci s Domem umění města Brna a Fondem budoucnosti umělce ze sousedního Německa.

Do poloviny ledna, kdy proběhla uzávěrka přihlášek, se se svými výtvarnými projekty či literárními texty přihlásilo přes sedmdesát autorů. Porota složená ze zástupců festivalu Meeting Brno, Domu umění města Brna, Goethe Institutu a našich zahraničních partnerů, kterými jsou Adalbert Stifter Verein a Ackermann-Gemeinde, z nich vybere tři hostující umělce do konce ledna. Těšíme se na jejich přispění ke kulturnímu dění Brna, těšte se s námi!